Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

0
Viera SajkováNarodila som sa dňa 15. 12. 1940 v dedinke Dojč na Záhorí ako najstaršia zo štyroch detí. Otecko bol úradník zamestnaný v Štátnej správe, mamička vyučená krajčírka - domáca. Detstvo som prežila na rôznych miestach, najprv v Dojči, potom v Pezinku, v Bratislave a napokon od roku 1952 v Rači. Zmaturovala som v Krasňanoch v roku 1958.

Zamestnala som sa na Riaditeľstve Telekomunikácii, vo Fakturácii služieb v Bratislave, po doplnení vzdelania pre rezort, ako účtovníčka. Práca s ľuďmi i s číslami bola náročná, no mne „sadla“ a mala som ju rada. Pracovala som tu po celý môj aktívny život, do 31. 12. 1996.

Moja láska k rodnému Záhoriu sa od roku 1952 rozšírila na Raču a o niečo neskôr i na kraj Ábov, čo je rodný kraj môjho manžela. Venujem sa rodine, občas svojim spomienkam, nielen z môjho detstva, ale aj zo života našich detí i našich piatich vnúčat.

Mám rada prechádzky v prírode, svojim štýlom. Rada čítam, počúvam dobrú hudbu, mám rada stretnutia s priateľmi. Milujem stretnutia s rodinami mojich i manželových súrodencov.

S mojimi spomienkami z detstva, prežitými v Rači od roku 1952, som sa snažila podeliť s návštevníkmi „Račan-blogu“ tuším v roku 2007 pod pseudonymom „Fides“.